Pomoc:
Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.
Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:
Login » numer indeksu
Hasło » dwie ostatnie cyfry roku urodzenia, dwie cyfry miesiąca urodzenia + pierwsza mała litera imienia matki np: 8406p
II Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt.: „Terapeutyczny i pedagogiczny potencjał oddziaływania polisensorycznego. Wokół teorii i praktyki Snoezelen (Sali Doświadczania Świata)" Borne Sulinowo, dn. 6-7 października 2018 r.
Miejsce obrad i warsztatów: Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie ul. Szpitalna 5 (78-449 Borne Sulinowo)
Organizator: Dom Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie
Centrum Terapii Sensoria
Patronat Naukowy: Polskie Towarzystwo Snoezelen-Sali Doświadczania Świata (ISNA-MSE Polska) Katedra Terapii Zajęciowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Zakład Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością Uniwersytetu Wrocławskiego
Przewodniczący konferencji: dr Agnieszka Smrokowska-Reichmann
Rada Naukowa Konferencji:
Komitet Organizacyjny:
Założenia i cele konferencji:
Temat konferencji dotyczy metody Sno¬eze¬len (w Polsce znanej pod nazwą Sala Doświadczania Świata), która polega na niedyrektywnym bodźcowaniu polisensorycznym, w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni i według ściśle wyznaczonych reguł.
Metoda Snoezelen została pierwotnie stworzona w odpowiedzi na potrzeby sensoryczne i zajęciowe osób z głęboką niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Specyficzna stymulacja sensoryczna charakterystyczna dla Snoezelen z jednej strony może pobudzać do działania, a z drugiej pomagać w wyciszeniu i odprężeniu. W tym celu, w zależności od potrzeb odbiorców, stosuje się odpowiedni dobór bodźców. W ten sposób dochodzi do realizacji unikalnego, podwójnego efektu Snoezelen: aktywizacji i relaksacji.
Obecnie metoda Snoezelen stosowana jest na całym świecie i adresowana do szerokiego kręgu odbiorców: osób z niepełnosprawnością fizyczną, osób z uszkodzeniami wzroku i słuchu, dzieci z problemami wychowawczymi, dzieci po przeżyciach traumatycznych, osób ze spektrum autyzmu, osób z przewlekłym bólem, seniorów z demencją, osób z zaburzeniami psychicznymi, osób żyjących i pracujących w nadmiernym stresie, a nawet pacjentów w stanie terminalnym i apalicznym. Z dobroczynnego wpływu metody Snoezelen mogą korzystać osoby w każdym wieku, począwszy od narodzin do późnej starości, jako iż każdy człowiek jest istotą sensoryczną oraz istotą zajęciową.
Celem konferencji jest stworzenie teoretyczno-praktycznej przestrzeni wymiany wyników badań oraz doświadczeń związanych ze stosowaniem metody Snozelen. Będzie to wspólne spotkanie naukowców i praktyków. Uważamy, że konferencja przyczyni się do profesjonalizacji oraz popularyzacji, ale także akademizacji metody Snoezelen, a tym samym do podniesienia poziomu jakości tej koncepcji w Polsce. Jest to również okazja do nawiązania współpracy między ośrodkami terapeutycznymi i instytucjami naukowymi w całym kraju oraz zagranicą.
Zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w debacie naukowej oraz warsztatowej skoncentrowanej wokół następującej problematyki:
Jesteśmy również otwarci na propozycje rozważań oraz warsztatów związanych z oddziaływaniami polisensorycznymi, które Państwo uznają za istotne. Gorąco zachęcamy do udziału teoretyków, badaczy i praktyków. Czekamy na Państwa zgłoszenia.
Komitet organizacyjny:
Terminarz konferencji:
*10% zniżki dla członków Polskiego Towarzystwa Snoezelen-Sali Doświadczania Świata